۲ افزایش نرخ بهره در سال ۲۰۲۳ معقولانه است

مری دالی، رئیس بانک فدرال رزرو سانفرانسیسکو، نظرات خود را در این هفته بیان کرد و اظهار داشت که معتقد است دو افزایش بیشتر نرخ بهره در سال جاری مناسب خواهد بود. با این حال، او موضع خنثی خود را در مورد نشست آتی کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در ماه ژوئیه حفظ کرده و بر تمایل خود برای حفظ انعطاف‌پذیری با حفظ اختیاری بودن تأکید می‌کند.

 

دالی نمی‌خواهد فدرال رزرو اقتصاد را به یک خطای غیر اجباری سوق دهد

در جریان گردهمایی ژوئن FOMC، اعضای فدرال رزرو ایالات متحده تصمیم گرفتند از افزایش نرخ وجوه فدرال برای آن جلسه خاص خودداری کنند. جروم پاول، رئیس فعلی فدرال رزرو، به رسانه‌ها اطلاع داد که نشست آتی FOMC در ماه ژوئیه یک جلسه خاص خواهد بود، زیرا تعیین می‌کند که آیا بانک مرکزی نرخ بهره را در آن دوره افزایش می‌دهد یا خیر.

 

پاول سپس چهارشنبه گذشته در برابر کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان شهادت داد و نشان داد که احتمالاً نرخ بهره بانکی معیار امسال دوباره افزایش خواهد یافت. مری دالی، رئیس بانک فدرال رزرو سانفرانسیسکو، در مصاحبه‌ای با رویترز، ابراز عقیده کرد که دو افزایش دیگر نرخ بهره، بسیار معقول خواهد بود. با این حال، دالی همچنین بر نیاز به احتیاط و رویکرد تدریجی تأکید کرد، با توجه به اینکه این نرخ در حال حاضر در بالاترین سطح خود در ۱۶ سال گذشته است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا