شکایت ۲۵۸ میلیارد دلاری علیه ایلان ماسک

شکایت ۲۵۸ میلیارد دلاری علیه ایلان ماسک، تسلا و اسپیس‌ایکس به دلیل تبلیغ دوج کوین! این شکایت با ورود سرمایه‌گذاران DOGE گسترش یافته است. شاکیان ادعا می‌کنند که ارز دیجیتال dogecoin یک طرح پانزی است و تأکید می‌کنند که ماسک و شرکت‌هایش به دروغ و فریبکارانه ادعا می‌کنند که dogecoin یک سرمایه‌گذاری مشروع است در حالی که اصلاً ارزشی ندارد.

 

متهمان و شاکیان جدید به دعوی علیه ایلان ماسک به خاطر Dogecoin اضافه شدند

شکایت اصلاح شده به شکایت ۲۵۸ میلیارد دلاری علیه ایلان ماسک، تسلا و اسپیس‌ایکس روز سه شنبه در دادگاه فدرال منهتن ثبت شد. هفت شاکی سرمایه‌گذار جدید و شش متهم جدید، از جمله The Boring Company و بنیاد Dogecoin، به این شکایت اضافه شدند.

 

ماسک، تسلا، اسپیس‌ایکس، The Boring Company و دیگر متهمان، متهم به افزایش عمدی قیمت دوج کوین (DOGE) بیش از ۳۶,۰۰۰ درصد در طول دو سال قبل از سقوط این ارز دیجیتال می‌شوند.

 

در این شکایت ادعا شد که متهمان با هزینه‌های سایر سرمایه‌گذاران دوج‌کوین ده‌ها میلیارد دلار سود برده‌اند و ادعا می‌کنند که در تمام مدت آنها می‌دانستند که کریپتوی میم فاقد ارزش ذاتی است و ارزش آن فقط به بازاریابی بستگی دارد.

 

درباره ایلان ماسک بیشتر بدانید.

 

این شکایت در ابتدا در ماه ژوئن تنظیم شد و ادعا می‌کرد که ماسک و شرکت‌هایش در یک طرح هرمی رمزنگاری به‌عنوان طرح پانزی از طریق ارز دیجیتال دوج کوین درگیر هستند. شاکیان ادعا کردند که مدافعان به دروغ و فریبکارانه ادعا می‌کنند که دوج کوین یک سرمایه‌گذاری قانونی است در حالی که اصلاً ارزشی ندارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا