۲۵۳ بلاک از دست رفته Beacon Chain در ۲ روز

توسعه‌دهندگان اتریوم پچ‌هایی را برای مشتریان Prysm Labs و Teku منتشر کردند تا مشکلات نهایی‌سازی بلاک را حل کنند. Beacon Chain که به عنوان لایه اجماع برای شبکه اتریوم عمل می‌کند، هفته گذشته در دو نوبت جداگانه با مشکلات فنی مواجه شد که باعث شد بلاک‌های نهایی را متوقف کند. در حالی که بلاک‌ها پیشنهاد می‌شدند، در یک پنجره ۲۵ دقیقه‌ای اعتبارسنجی نشدند. این دو حادثه در ۱۱ و ۱۲ می ثبت شدند، زمانی که بیش از ۶۰٪ از اعتباردهندگان انجام وظایف خود را متوقف کردند و در نتیجه باعث ضرر در Finality شدند.

 

باخت در پایان مسیر بلاک

طبق گفته گلس‌نود، نهایی اساساً به حالتی اطلاق می‌شود که در آن اکثریت اعتباردهنده‌ها، دو سوم کل سهام‌داران، وضعیت نهایی بلاکچین را تأیید کرده‌اند و تضمین می‌کنند که یک بلاک و تراکنش‌های پردازش‌شده آن نمی‌توانند اصلاح یا حذف شوند.

 

عملکرد Beacon Chain هفته گذشته کاهش یافت زیرا نزدیک به ۶۰٪ از اعتبارسنج‌ها آفلاین بودند و از انجام مسئولیت‌های توافقی خود غایب بودند. این شرکت تحلیلی خاطرنشان کرد که حدود ۳.۶۸ درصد از اسلات‌های روزانه از دست رفته است و ۲۵۳ بلاک به موقع حل نشده است. این به طور قابل توجهی کمتر از ۶۵۸ بلاک از دست رفته در ارتقای Shapella است.

 

Glassnode همچنین مشاهده کرد که برخی از مشتریان لایه اجماع با گواهی‌های قدیمی‌تر مواجه می‌شوند و مجبور می‌شوند تا حالت‌های قدیمی‌تر را برای تأیید بارگیری کنند، در حالی که سعی می‌کردند به طور همزمان موارد ورودی جدید را مدیریت کنند. این متعاقباً باعث نقص عملکرد این سیستم‌ها شد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا