بازخرید ۲.۴ میلیارد دلاری در بازار استیبل کوین

طبق آمار، در بازه زمانی ۳۰ روزه، از ۱۵ می تا ۱۵ ژوئن ۲۰۲۲، بیش از ۲.۴ میلیارد استیبل کوین بازخرید شده است. در این دوره، سه مورد از استیبل کوین‌های پیشرو در مقایسه با ماه قبل از ۴ تا ۱۹ درصد کاهش عرضه داشتند.

 

اقتصاد استیبل کوین کاهش می‌یابد

در حوزه پروژه‌های استیبل کوین، کاهش عرضه توکن‌های مختلف به یک روند مداوم تبدیل شده است و ماه گذشته شاهد بازخریدهای قابل‌توجهی برای USDC ،BUSD و DAI بودیم. دومین استیبل کوین بزرگ، USDC، کاهش ۵.۷ درصدی را در عرضه خود تجربه کرد، در حالی که BUSD تقریباً ۱۹ درصد از توکن‌های خود را بازخرید کرد.

 

به طور مشابه، استیبل کوین DAI Makerdao از ۱۵ می ۲۰۲۳ شاهد کاهش ۴ درصدی بود. با این حال، در میان این نوسانات، دو استیبل کوین با نمایش افزایش عرضه خود در ۳۰ روز گذشته برجسته شدند – تتر (USDT) و ترو یواس‌دی (TUSD).

 

در طی ۳۰ روز، USDT شاهد رشد ۰.۹ درصدی در عرضه خود بود و به ارزش بازار بی سابقه ۸۳.۶۱۴ میلیارد دلار رسید. در همین راستا، TUSD شاهد افزایش ۰.۳ درصدی در عرضه خود بود که ارزش بازار خود را تا ۱۵ ژوئن به ۲.۰۴ میلیارد دلار رساند.

 

از سوی دیگر، USDP کاهش ۴.۸ درصدی  را در ماه گذشته ثبت کرد، در حالی که FRAX توانست در همان بازه زمانی ۰.۲ درصد افزایش یابد. USDD ترون با کاهش ۱ درصدی مواجه شد، در حالی که GUSD جمینی ۱.۹ درصد کاهش یافت. علاوه بر این، LUSD در طول ۳۰ روز گذشته تقریباً ۱.۹٪ کاهش یافته است.

 

بازخریدهای بین ۱٪ تا ۱۹٪ بر ارزش‌گذاری بازار هفت از ده استیبل کوین برتر تأثیر گذاشته است. از ۱۵ می ۲۰۲۳، تقریباً ۲.۴۷۱ میلیارد استیبل کوین بازخرید شده است که به کاهش کلی اقتصاد استیبل کوین کمک کرده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا