۱۸ ماه زندان به دلیل خرید فراری با بیت کوین

یک تاجر فرانسوی کریپتو، توماس کلاوسی، در حال حاضر در مراکش زندانی است و در آنجا به جرم خرید فراری با استفاده از بیت کوین محکوم شد. دستگیری و زندانی شدن کلاوسی پس از آن اتفاق افتاد که زنی که در آپریل ۲۰۲۱ به او یک فراری به قیمت ۴۴۰,۰۰۰ دلار فروخت، شکایتی را علیه معامله گر کریپتو تنظیم کرد، زیرا قیمت دارایی کریپتو به کمی بیش از ۳۰,۰۰۰ دلار کاهش یافته بود.

 

معامله‌گر کریپتو به پرداخت جریمه ۳.۷ میلیون دلاری محکوم شد

در گزارشی آمده است که توماس کلاوسی، فرانسوی ۲۱ ساله و تاجر کریپتو، به اتهام خرید یک فراری به ارزش ۴۰۰ هزار دلار با بیت کوین در حال گذراندن دوران محکومیت خود در مراکش است. دادگاه مراکش علاوه بر محکومیت کلاوسی به ۱۸ ماه حبس، معامله‌گر کریپتو را به پرداخت جریمه بیش از ۳.۷ میلیون دلار (۳.۴ میلیون یورو) نیز محکوم کرد.

 

به گزارش گارارین نیوز، دردسر برای این مرد فرانسوی از زمانی آغاز شد که زنی که به او یک فراری نزدیک به ۴۴۰ هزار دلار فروخته بود، علیه او پرونده کلاهبرداری تشکیل داد. اگرچه گفته می‌شود کلاوسی کل مبلغ را در آپریل ۲۰۲۱ با استفاده از بیت کوین پرداخت کرده است، اما زن ناشناس تنها در ماه ژوئیه و زمانی که قیمت کاهش یافته بود، شکایت خود را ثبت کرد. همانطور که داده‌های دارایی کریپتو نشان می‌دهد، در این دوره، ارزش یک بیت کوین از بیش از ۶۰,۰۰۰ دلار که در اواسط آپریل مشاهده شد به بیش از ۳۱,۵۰۰ دلار تا ۱۷ ژوئیه ۲۰۲۱ کاهش یافت.

 

پس از ثبت این شکایت، مقامات در مراکش، جایی که تجارت کریپتو غیرقانونی است، تحقیقاتی را آغاز کرده اند. تا اکتبر همان سال، کلاوسی به جرم کلاهبرداری و پرداخت ارز خارجی در خاک مراکش محکوم شد. اگرچه قیمت بیت کوین در ماه دسامبر به بیش از ۴۰,۰۰۰ دلار رسید، مقامات مراکشی متاثر نشدند و همچنان مرد فرانسوی را به زندان انداختند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا