گذشت ۱۳ سال از آخرین فعالیت ساتوشی در bitcointalk

۱۳ سال از زمانی که ساتوشی ناکاموتو برای آخرین بار وارد فروم bitcointalk.org شد و جامعه بیت کوین را برای همیشه ترک کرد می‌گذرد. ساتوشی ناکاموتو آخرین بار ۱۳ سال پیش در انجمن محبوب و قدیمی bitcointalk در این تاریخ فعال بود. ناکاموتو نمی‌خواست یک شخصیت مرموز باشد. در عوض، خالق بزرگترین دارایی کریپتویی جهان می‌خواست روی پروژه منبع باز تمرکز کند و اعتبار بیشتری را به مشارکت‌کنندگان برنامه‌نویس بدهد.

 

کارهای بیشتری برای انجام دادن

بیش از یک دهه بعد، هویت ساتوشی ناکاموتو همچنان یک معمای حل نشده باقی مانده است. خالق بیت کوین از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ سهم قابل توجهی داشته است. در آخرین پیام به جامعه، ناکاموتو در bitcointalk.org گفت برخی محدودیت‌های DoS اضافه شد و حالت ایمن حذف شد. آنها در آخرین پیام تاکید کردند که کارهای بیشتری برای انجام دادن وجود دارد.

 

ناکاموتو در این انجمن کاملاً فعال بود. این زمانی بود که بیت کوین با قیمت ۰.۲۰ دلار معامله می‌شد و این شبکه اصلاً در برابر حملات DoS مقاوم نبود. چند روز قبل از آن، ناکاموتو همچنین از ویکی لیکس که از کمک‌های مالی بیت کوین استفاده می‌کرد، در زمانی که شبکه هنوز بسیار کوچک بود ابراز ناراحتی کرد. این اقدام به دنبال محاصره مالی ایالات متحده توسط ویکی لیکس صورت گرفت زیرا شرکت‌های پرداخت مانند Paypal ،Mastercard و Visa خدمات رسانی به را متوقف کردند.

 

فروپاشی مالی سال ۲۰۰۸ باعث کمک‌های مالی بانک‌ها و چرخه ریاضت اقتصادی شد. این متعاقباً اعتماد عمومی را به دولت‌ها و مؤسسات تضعیف کرد و بیت کوین به عنوان پاسخی به این بحران جهانی مشروعیت ظاهر شد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا