۱۲ توکن به عنوان اوراق بهادار!

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در یک شکایت جدید علیه Binance و مدیر عامل آن Changpeng Zhao (CZ)، تعداد ۱۲ توکن کریپتویی را به عنوان اوراق بهادار شناسایی کرده است. رگولاتور اوراق بهادار اظهار داشت که پلتفرم‌های بایننس دارایی‌های کریپتویی را که به‌عنوان قراردادهای سرمایه‌گذاری و در نتیجه به‌عنوان اوراق بهادار عرضه و فروخته می‌شوند، در دسترس قرار داده‌اند.

 

SEC تعداد ۱۲ توکن را به عنوان اوراق بهادار در دادخواست جدید برجسته می‌کند

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در شکایت خود در روز دوشنبه علیه صرافی ارز دیجیتال Binance و مدیر عامل آن Changpeng Zhao (CZ) ادعا کرده است که ۱۲ توکن کریپتویی اوراق بهادار هستند. در این دادخواست همچنین از Bam Trading Services که پلتفرم معاملات ارزهای دیجیتال Binance.US را اداره می‌کند و شرکت مادر آن Bam Management US Holdings به عنوان متهم نام برده شده است. طبق این دادخواست، ژائو ۸۱ درصد از سهام مدیریت بام را در اختیار دارد.

 

SEC ادعا کرد که متهمان به طور غیرقانونی از سرمایه‌گذاران آمریکایی برای خرید، فروش و تجارت اوراق بهادار دارایی‌های کریپتویی از طریق پلتفرم‌های معاملاتی ثبت‌نشده موجود در Binance.com و Binance.US درخواست کرده‌اند.

 

رگولاتور افزود که از زمان راه‌اندازی پلتفرم‌های بایننس، متهمان دارایی‌های دیجیتالی را که به‌عنوان قراردادهای سرمایه‌گذاری و در نتیجه به‌عنوان اوراق بهادار عرضه و فروخته می‌شوند، در دسترس قرار داده‌اند.

 

جزئیات شکایت SEC:

این شامل، اما نه محدود به، BNB ،BUSD و واحدهای هر یک از اوراق بهادار دارایی دیجیتال است که در زیر توضیح داده شده است، با نمادهای معاملاتی SOL ،ADA ،MATIC ،FIL ،ATOM ،SAND ،MANA ،ALGO ،AXS و COTI.

 

با اشاره به اینکه Binance.com بیش از ۳۵۰ توکن کریپتو را فهرست کرده است، در این شکایت آمده است:

پلتفرم‌های بایننس برای تجارت دارایی‌های کریپتو که موضوع اقدامات اجرایی قبلی SEC بر اساس وضعیت آن‌ها به عنوان دارایی‌های کریپتویی، از جمله اما نه همه، در دسترس قرار داده‌اند. محدود به AMP (توکن AMP)، REP (توکن Augur)، UST (توکن Terrausd) و TRX (توکن مرتبط با شبکه Tron).

 

SEC قبلاً ادعا کرده بود که چندین توکن کریپتویی دیگر اوراق بهادار هستند، از جمله DASH ،TKN ،NGC و OMG، همانطور که در دادخواست خود علیه Bittrex بیان شده است. علاوه بر این، سازمان دیده بان هنوز درگیر یک دعوای حقوقی با آزمایشگاه ریپل بر سر XRP است. تنظیم‌کننده‌های دیگر نیز ادعا کرده‌اند که برخی از توکن‌های کریپتویی اوراق بهادار هستند، از جمله لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک که در دادخواستی علیه صرافی رمزارز کوینکس در فوریه اعلام کرد که AMP ،LUNA ،LBC و RLY اوراق بهادار هستند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا