تراکنش ۱۰۰ میلیون دلاری مبادله ارز اتیوپی و نیجریه

بر اساس گزارشی، بانک‌های مرکزی اتیوپی و نیجریه اخیراً یک معامله سوآپ ارزی ۱۰۰ میلیون دلاری را انجام داده‌اند. بر اساس این قرارداد، یک هواپیمای مسافربری اتیوپی معادل ۱۰۰ میلیون دلار به ارز محلی پرداخت می‌شود، در حالی که گفته می‌شود دانگوت سیمان نیز مقدار مشابهی نایرا دریافت کرده است.

 

کسری مداوم دلار آمریکا

گزارش شده است که بانک مرکزی اتیوپی تراکنش ۱۰۰ میلیون دلاری مبادله ارز را با همتای نیجریه‌ای خود انجام داده است. بر اساس توافق مبادله، هواپیمای ملی اتیوپی که قادر به بازگرداندن وجوه محبوس شده در نیجریه نبوده است، سود شرکت سیمان نیجریه Dangote Cement را که به طور مشابه در اتیوپی گیر کرده بود، در اختیار گرفت.

 

بر اساس یک گزارش محلی، دو بانک مرکزی به معامله مبادله متوسل شدند زیرا این ترتیب نیاز به دلار آمریکا را در هنگام تسویه را برطرف می‌کند. همانطور که در این گزارش پیشنهاد شده است، به نظر می‌رسد این ترتیب برای اتیوپی و نیجریه که هر دو با کمبود مداوم ارز خارجی روبرو هستند، مناسب است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا