مفاهیم پایهویدئو

۱۰ فیلم و کتاب برای درک بهتر بلاکچین و ارز دیجیتال

فیلم و کتاب هایی برای درک بهتر بلاکچین و ارزهای دیجیتال

معرفی ۱۰ فیلم و کتاب برای درک بهتره بلاکچین و ارز دیجیتال، اکنون بیش از یک دهه از زمانی که فناوری بلاکچین بازار را تسخیر کرده و تا جایی که ممکن است بر هر زمینه ای در حوزه مالی تسلط یافته می گذرد.

این تغییر در دنیای رمزارز آنقدر سریع بوده است که تقریباً غیرممکن است که اصول اولیه آن را در یک مقاله پوشش دهیم. اگر نمی توانید حقایق مربوط به جنگ جهانی دوم را از روی گزارش ها و مجلات درک کنید، همیشه می توانید نجات سرباز رایان و استالینگراد را تماشا کنید یا کتاب خاطرات یک دختر جوان را بخوانید. اگر چند فیلم تماشا کنید و چند کتاب در مورد این رویداد بخوانید، بیشتر از یک فرد معمولی در مورد آن خواهید دانست. Crypto نیز مشابه این است. افراد عادی از مکانیسم های آن آگاه نیستند و بنابراین، اگر می خواهید در مورد رمزنگاری اطلاعات کسب کنید، باید به وب روی بیاورید. یک جایگزین ساده‌تر، تماشای فیلم ها و مستندها و خواندن کتاب های مربوط به فناوری بلاکچین است.

 

تاریخچه و مبانی ارز دیجیتال

اگر شما یک مبتدی مطلق هستید که با صنعت کریپتوکارنسی و فناوری‌های بلاکچین مواجه نیستید، در ادامه تعدادی از کتاب‌ها و فیلم‌هایی وجود دارد که قدم به قدم شما را به آنجا می‌برند.

 

۱. مبانی بیت کوین و بلاکچین – کتاب

کتاب مبانی بیت کوین و بلاکچین توسط آنتونی لوئیس یک نمای کلی از دنیای کریپتو ارائه می دهد. لوئیس خود یک متخصص ارزهای دیجیتال است، امتیازی که به او کمک کرد تا مکانیسم پیچیده را تشریح کند و آن را با این سهولت ارائه دهد. تمرکز اصلی کتاب روی ارز دیجیتال نیست، اما فناوری بلاکچین است. لوئیس برداشت بسیار خوبی از بسیاری از کاربردهای فناوری بلاکچین انقلابی ارائه می دهد.

 

مبانی بیت کوین و بلاکچین کتاب

 

۲. پول نقد دیجیتال – کتاب

کتاب فین برتون در مورد تاریخچه بیت کوین با جزئیات بسیار صحبت می کند. این کتاب توضیح می دهد که بیت کوین چیست، از کجا پدید آمد و چه چیزی منجر به ظهور آن شد. “پول نقد دیجیتال” یک راه عالی برای به دست آوردن دانش پیشینه سنگین در مورد دنیای رمزنگاری و ایجاد و معرفی بیت کوین در جهان است. تکامل بیت کوین چیزی است که اکثر مردم تمایل دارند بر آن نظارت داشته باشند. با این حال، برتون به خوبی از آن استفاده می کند و به آن اشاره می کند.

 

پول نقد دیجیتال: تاریخ ناشناخته آنارشیست ها

 

۳. تاریخچه پول: از دوران باستان تا امروز – کتاب

با جهت گیری کلی تر، «تاریخچه پول» نوشته گلین دیویس شرحی از نحوه استفاده از پول و ثروت در تاریخ ارائه می دهد. کتاب، مسیر کلی تری را طی می کند و در مورد اینکه چگونه کسب و کارها در زمان های مختلف تاریخ از پول استفاده کرده اند صحبت می کند. اگرچه در سال ۱۹۹۶ منتشر شد، بسیار قبل از انفجار بازار ارزهای دیجیتال، خواندنی عالی برای دریافت درک عمیق از ارزش پول در طول تاریخ است.

 

3. تاریخچه پول: از دوران باستان تا امروز کتاب

 

۴. Netflix Explained: Cryptocurrency – فیلم

Netflix Explained، مجموعه ای از مستندهای کوتاه است که هر مستند به سختی بیش از ۲۰ دقیقه باشد. در حالی که این به هیچ وجه به یک فیلم واقعی نزدیک نیست، مجموعه Netflix Explained بسیار خوب تحقیق شده و به خوبی اجرا شده است و می تواند تمام اطلاعات لازم در مورد ارز دیجیتال را بدون بمباران با حقایق فنی که نمی توانید رمزگشایی کنید، در اختیار شما قرار دهد.

 

Netflix Explained: Cryptocurrency - Movie کتاب

 

چشم انداز بلند مدت

اگر در حال حاضر با اصول اولیه آشنا شده اید و در مرحله متوسطی از یادگیری در مورد ارزهای دیجیتال و فناوری بلاکچین هستید، باید به دنبال فیلم ها و کتاب هایی باشید که به وضعیت فعلی و چشم انداز آینده فناوری ارزهای دیجیتال و بلاکچین می پردازند.

 

۵. Cryptopia: Bitcoin, Blockchain and the Future of the Internet – فیلم

تورستن هافمن در این فیلم عمدتاً بر روی فناوری های بلاکچین و پیش بینی های آینده برای بلاکچین در طیف گسترده ای از صنایع تمرکز دارد. این فیلم در سطح مبتدی نیست و قصد دارد نگاهی دقیق‌تر به پیامدها و اثرات بلندمدت فناوری‌های بلاکچین و ادغام احتمالی آن با سایر رشته‌های تحصیلی مانند هوش مصنوعی داشته باشد.

 

۶. Trust Machine: The Story of Blockchain – فیلم

The Story of Blockchain فیلمی است که بر جنبه های نوآورانه ارزهای دیجیتال و فناوری های بلاکچین تمرکز دارد. این بلاکچین را به عنوان یک نوآوری بی نظیر معرفی می کند و پتانسیل این فناوری را هم در دنیای مجازی و هم در دنیای واقعی بررسی می کند. مکانیسم و ​​سیستم بلاکچین به طور پیچیده در فیلم توضیح داده شده است و تأثیرات احتمالی آن بر جهان با افزودن نظرات متخصص مشخص می شود.

 

 

داستان، یکی از جذاب ترین اشکال رسانه در تاریخ جهان است. انسان ها موجودات ساده ای هستند. ما عاشق داستان هستیم، بنابراین داستان هایی که ما را از چیزهای مهم آگاه می کنند بهترین راه برای یادگیری هستند.

 

۷. زندگی در بیت کوین – فیلم

زندگی در بیت کوین زندگی یک زوج به نام های آستین و بکی و تصمیم آنها برای استفاده از بیت کوین برای تراکنش های روزانه خود را دنبال می کند. این فیلم یک رویکرد آزمایشی را نسبت به شکایت رایج مبنی بر عدم سازگاری بیت کوین و سایر اشکال ارزهای دیجیتال با استفاده روزمره انجام می دهد. شخصیت‌های اصلی چالش معامله صرفاً با بیت‌کوین را به مدت ۱۰۰ روز انجام می‌دهند و فیلم تلاش‌های آن‌ها برای کارکرد ارزهای دیجیتال در دنیای واقعی را دنبال می‌کند، جایی که هنوز جریان اصلی نیست.

 

 

 

۸. Crypto – فیلم

«Crypto» که در سال ۲۰۱۹ منتشر شد، نام‌های برجسته‌ای مانند کرت راسل، بیو کنپ و لوک همسورث را بازی می‌کند. فرضیه فیلم کاملاً تخیلی است و در ژانر جنایی هیجان انگیز قرار می گیرد. همانطور که ژانر نشان می دهد، این فیلم به نقض های امنیتی و کمبود احتمالی حریم خصوصی می پردازد که بیت کوین می توانست در معرض دید جهانیان قرار دهد، علیرغم اینکه به دلیل رمزگذاری و امنیت شدید شناخته شده است.

 

 

 

درباره ساتوشی ناکاموتو

در مورد اینکه چه کسی بزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان را تأسیس کرد و چرا آنها اینقدر مرموز هستند تعجب می کنید؟ رمز و راز پشت هویت شخصیت چیزی بیش از یک فتنه عمومی است. برای عموم مردم بسیار مهم است که بدانند ساتوشی ناکاموتو کیست. بیت کوین که توسط این شخص یا گروه تأسیس شده است، اکنون دارایی چند میلیارد دلاری است که میلیون ها نفر به آن اعتماد دارند. اگر مشکلی پیش بیاید، بسیاری از مردم بر این باورند که هویت موسس باید برای عموم شناخته شود تا از پاسخگویی اطمینان حاصل شود. کتاب و فیلم فهرست شده در زیر به عمق هویت و فرآیند تفکر ساتوشی ناکاموتو می پردازد.

 

۹. من ساتوشی هستم – فیلم

“من ساتوشی هستم” یک فیلم بسیار مورد نیاز برای کسانی است که با بیت کوین معامله می کنند. این ارز دیجیتال بیش از یک دهه است که وجود دارد، اما بنیانگذار آن همچنان یک به عنوان راز باقی مانده است. این فیلم نگاهی عمیق به افراد دارد. پشت بیت کوین ساتوشی ناکاموتو نام مستعاری است که بنیانگذار یا بنیانگذاران بیت کوین ناشناس مانده اند. این فیلم با استفاده از روش‌های تحقیقاتی مختلف تلاش می‌کند تا معمایی را حل کند تا نگاهی اجمالی به اینکه ساتوشی ناکاموتو چه کسی می‌تواند باشد.

 

۱۰. کتاب ساتوشی: مجموعه نوشته های خالق بیت کوین ساتوشی ناکاموتو – کتاب

زمانی که بیت کوین برای اولین بار راه‌اندازی شد، ساتوشی ناکاموتو یک روح نبود. آنها در قالب پست های خود در انجمن ها و ایمیل های او “زندگی عمومی” داشتند. بعداً این شخصیت ناپدید شد. این کتاب مجموعه ای از تمام ایمیل های ساتوشی ناکاموتو در انجمن های مختلف و “مقاله سمینار” آنها است. اساساً، تمام تکه‌هایی از کارهای مکتوب یا زندگی عمومی ناکاموتو، همراه با معرفی دقیق خود بیت‌کوین، با هم علامت‌گذاری شده‌اند. این تلاشی برای درک هویت و طرز فکر ساتوشی ناکاموتو است.

 

کتاب ساتوشی: مجموعه نوشته های خالق بیت کوین ساتوشی ناکاموتو - کتاب

 

امتیاز دهید

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا