۱.۸ میلیارد دلار طلای ونزوئلا در انگلیس

دولت ونزوئلا به دنبال بازپس‌گیری کنترل بیش از ۱.۸ میلیارد دلار طلای سپرده شده در خزانه‌های بانک انگلستان است. مقامات دولت مادورو به دادگاه استیناف لندن اعتراض کردند که محرومیت خوان گوایدو، رئیس جمهور موقت سابق می‌تواند بر ملاحظات لندن در مورد دسترسی به طلا تأثیر بگذارد.

 

ونزوئلا به دنبال بازپس‌گیری کنترل ذخایر طلای خود در بریتانیا است

ونزوئلا بار دیگر به تصمیم دادگاه عالی بریتانیا در مورد مالکیت و مدیریت بیش از ۱.۸ میلیارد دلار طلا که در حال حاضر در خزانه‌های بانک انگلستان نگهداری می‌شود، اعتراض می‌‌کند. این نبرد قضایی از ژانویه ۲۰۱۹ ادامه دارد، زمانی که دادگاه عالی بریتانیا از انتقال طلا به دولت نیکلاس مادورو، بر اساس به رسمیت شناختن خوان گوایدو، رئیس جمهور موقت آن زمان توسط دولت بریتانیا، خودداری کرد.

 

گوایدو در دسامبر ۲۰۲۲ از سمت خود به عنوان رئیس جمهور موقت خلع شد، زمانی که مجلس قانونگذاری که در سال ۲۰۱۵ انتخاب شد، به تجزیه دولت موقت و تشکیل هیئتی برای حفاظت از دارایی‌های ونزوئلا در خارج از کشور رای داد.

 

این انحلال برای درخواست تجدید نظر ارائه شده توسط ریچارد لیزاک، وکیل هیئت مدیره بانک مرکزی ونزوئلا به مدیریت مادورو که مدعی شد دادگاه لندن باید به دلیل واقعیت سیاسی جدید در ونزوئلا در موضع خود تجدید نظر کند، کلیدی است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا