کاهش ۱.۴۵ درصدی سختی استخراج بیت کوین

شبکه بیت کوین اخیراً ماینرها را با پنج افزایش مستقیم سختی، آنها را در معرض خطر قرار داده است. با این حال، در ۴ می ۲۰۲۳، در بلاک ۷۸۸,۲۵۶، سطح سختی شبکه کاهش یافت و ۱.۴۵٪ کاهش یافت و سختی کلی را برای دو هفته آینده به ۴۸.۰۱ تریلیون رساند.

 

سختی بیت کوین پس از پنج افزایش مستقیم کاهش میابد

سطح سختی بیت کوین پس از افزایش پنج برابری از زمان افزایش ۹.۹۵ درصدی در ۲۴ فوریه، سرانجام در ۴ می ۲۰۲۳ کاهش یافت. پنج افزایش سختی در مجموع با افزایش ۲۲.۶۲ درصدی برابری می‌کند و آخرین افت آن را ۱.۴۵ درصد کاهش می‌دهد. این تغییر در بلاک بیت کوین ۷۸۸,۲۵۶ رخ داد. در زمان نگارش، هش‌ریت شبکه ۳۵۵.۹۰ اگزاهش در ثانیه (EH/s) است.

 

همین چهار روز پیش، شبکه بیت کوین به نقطه عطف بزرگی دست یافت زیرا هش آن به بالاترین حد خود یعنی ۴۹۱ EH/s در بلاک ۷۸۷,۸۹۵ رسید. اما با تنظیم سختی بعدی در ۱۸ می ۲۰۲۳ و در فاصله کمتر از ۲,۰۰۰ بلاک، ماینرها خود را برای آنچه که در راه است آماده می‌کنند. در حالی که افت سختی اخیر به سمت پایین به آنها کمک بسیار مورد نیاز را داده است، زمان بلاک فعلی هنوز بالاتر از میانگین ده دقیقه است. در واقع، آخرین فاصله بلاک ده دقیقه و ۴۹ ثانیه طولانی بود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا