ارز SXP چیست؟ بررسی کامل پلتفرم Swipe

ارز اس ایکس پی

ارز SXP توکن بومی و حکومتی پلتفرم Swipe می‌باشد که کاربرد های بسیاری در این پلتفرم برای این توکن در نظر گرفته شده است، دارندگان این توکن ها میتوانند از مزایای متعددی از جمله پرداخت هزینه های تزاکنش و یا برخورداری از تخفیفات ویژه در انواع عملیات ها برخوردار شوند، در ادامه این مقاله به بررسی کامل ارز دیجیتال SXP و موارد مربوط به پلتفرم آن میپردازیم تا دید بهتری نسبت به کاربرد آن داشته باشیم.

 

پلتفرم Swipe

Swipe.io را میتوان یکی از پروژه های رو به رشد در حوزه دیفای (DeFi) و اکوسیستم های مالی غیر متمرکز دانست، پلتفرم سوایپ طیف گسترده ای از قابلیت های را به کاربران خود ارائه میدهد، از جمله این قابلیت ها و امکانات میتوان به کارت اعتباری Visa و اپلیکیشن دیفای اشاره کرد که سریع ترین راه تبدیل بین ارزهای دیجیتال، فیات و استیبل کوین ها را برای شما فراهم کرده است.

اس ایکس پی 1

از ماه دسامبر سال ۲۰۲ این برنامه از چهار استیبل کوین (USDT, USDC, BUSD و  DAI) و دو ارز فیات (USD و EUR) پشتیبانی میکند همچنین کارت اعتباری ویزای این پلتفرم در حال حاضر در اروپا قابل استفاده میباشد و کارت اعتباری مربوط به ایالات متحده در دست توسعه بوده و به زودی روانه بازار خواهد شد.

تمامی خدمات و محصولات مورد عرضه در این پلتفرم توسط توکن SXP بهبود یافته و کاربرد بهتری پیدا میکنند و این ارز دیجیتال به عنوان توکن بومی پلتفرم دارای کاربرد های فراوانی میباشد، در ادامه این مقاله به بررسی کامل این ارز دیجیتال و موارد مربوط به آن میپردازیم.

 

ارز دیجیتال SXP چیست؟

در زمان نوشتن این مقاله ارز دیجیتال SXP  بر بستر بلاکچین های بایننس، اتریوم و سولانا قابل دسترس است، همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم ارز دیجیتال اس ایکس پی توکن حکومتی پلتفرم Swipe میباشد و دارای کاربرد های متعددی در این پلتفرم است. یکی از جنبه های اصلی اکوسیستم سوایپ کارت اعتباری ویزا است، این کارت اولین و تنها کارت ارز دیجیتال موجود نیست و پروژه های مشابه ای نیز وجود دارد.

در بسیاری از پروژه های دیگر شما باید برای استفاده از کارت اعتباری مقداری توکن حکومتی را در اختیار داشته باشید اما در سوایپ نیاز الزامی ای برای داشتن توکن SXP نیست تا بتوانید این کارت را استفاده کنید، این مسئله یعنی شما بدون داشتن ارز دیجیتال SXP هم میتوانید از کارت اعتباری سوایپ و خدمات آن استفاده کنید، چند نسخه مختلف از کارت اعتباری Swipe وجود دارد که نسبت به داشتن توکن SXP میتوانید از آن بهره‌مند شوید.

اس ایکس پی 2

شما با داشتن توکن SXP میتوانید از درجه های بالاتر انواع کارت بهره‌مند شوید و کارت های سطح بالاتر دارای مزایای بیشتری از جمله دسترسی به اشتراک های Netflix یا Spotify با هزینه کمتر و یا تخفیفات ویژه است همچنین تخفیف هایی برای Starbucks, Uber, Apple Music, و Airbnb نیزقابل دسترس هستند که نسبت به سطح کارت متغیر میباشندو اینکه کدام سطح را در اختیار داشته باشید بستگی به دارایی SXP شما دارد. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد میشود از مقاله دیفای چیست؟ + تفاوت امور مالی غیر متمرکز و متمرکز بازدید نمائید.

 

توکنومیک ارز SXP

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم مانند بسیاری از پروژه های دیگر ارز دیجیتال، Swipe نیز دارای بلاکچین مختص به خودش نمیباشد و ارز SXP بر بستر بلاکچین های اتریوم، بایننس و سولانا قابلا دسترس است، تعداد کل واحد های قابل عرضه برای این ارز دیجیتال برابر ۵۲۵,۱۱۶,۶۹۳ واحد بوده که تعداد ۵۰۷,۵۸۲,۶۰۲ آن طبق داده های وبسایت Coinmarketcap.com قابل دسترس میباشد.

طبق گفته تیم مربوط به این پروژه توکن سوزی تدریجی توسط تیم ادامه خواهد داشت تا از کل تعداد این توکن ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ واحد باقی بماند، هرماه تعداد ۶۰۰,۰۰۰ برای عملیات های مربوط به پروژه در نظر گرفته شده است، هر ساله تعداد ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ واحد برای تیم توسعه و بنیانگذاران در نظر گرفته میشود. تعداد ۱,۲۰۰,۰۰۰ واحد برای پاداش های پرداختی اکوسیستم در نظر گرفته میشود که شامل پاداش استیک کردن توکن SXP و یا مشوق های دیگر که در مسیر استفاده بیشتر از پروژه میباشد استفاده خواهد شد.

با بررسی این مسائل و آمار ها کم شدن عرضه از نظر شما سخت خواهد بود اما برنامه ریزی تیم توسعه بر این اساس است که با افزایش استفاده از شبکه تعداد توکن هید بیشتری از طریق سوزاندن از بین بروند و این مسئله یک برنامه ریزی کاهش تورم است. ۸۰ درصد از کارمزد تراکنش های شبکه طبق قرار داد هوشمند از بین خواهد رفت و ۲۰ درصد دیگر به عنوان پاداش بین اعتبار دهنده های این شبکه تقسیم خواهد شد زیرا آنها خدمات قابل توجهی به شبکه ارائه میدهند.

همانطور که گفته شد سوزاندن توکن تا رسیدن به عرضه کل ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ واحد ادامه خواهد داشت و زمانی که تعداد کل ارز ها به این عدد برسد پروسه سوزاندن متوقف خواهد شد و از آن لحظه به بعد تمام مبالغ جمع‌آوری شده از شبکه که همان کارمزد ها هستند در بین اعتبار دهنده ها تقسیم خواهد شد.

اس ایکس پی3

 

کاربرد ارز SXP

اولین و شاید مهمترین کاربرد این ارز دیجیتال در بحث پرداخت است، SXP برای پرداخت در بیش از ۶۰ میلیون مکان در سرتاسر جهان قابل استفاده میباشد و این امر از طریق تمام فروشنده ها و فروشگاه هایی که ارز دیجیتال یا ویزا کارت را پشتیبانی میکنند امکان‌پذیر خواهد بود. SXP بر بستر چندین بلاکچین قابل پشتیبانی است و پرداخت ها میتواند از طریق هر بلاکچین نیز انجام شود.

دارندگان توکن های SXP میتوانند از انواع تخفیفات در هزینه ها بهره‌مند شوند، از جمله این تخفیف ها میتوان به پرداخت تراکنش های شبکه Swipe از طریق توکن SXP از جمله انتقال هایی که در Swipe Wallet و Swipe Visa Card انجام میشود اشاره کرد. مورد دیگر استفاده از سطح های مختلفی از Swipe Visa است، هر چه مقدار توکن SXP که نگهداری میکنید بیشتر باشد سطح بالاتری از کارت برای شما قابل دسترس است.

نگهداری ارز اس ایکس پی میتواند تخفیف های بیشتری برای شما فراهم کند از جمله سرویس های پخش و سرگرمی که در بالا به آن اشاره کردیم و این مسئله دائما توسط تیم گسترش پیدا خواهد کرد. همچنین کاربرانی که به مدت شش ماه توکن SXP خود را استیک کنند شامل ۸ درصد تخفیف بر روی تمامی خرید های خود خواهند شد.

کاربرانی که توکن اس ایکس پی خود را استیک میکنند میتوانند در ازای تامین امنیت شبکه ارز SXP را به عنوان پاداش دریافت کنند و همچنین از دیگر مزایای داشتن این توکن این است که کاربرانی که این ارز دیجیتال را هولد میکنند  میتوانند در رای گیری های مربوط به شبکه و حوزه پیشنهادهای مربوط به شبکه شرکت کنند و در آینده این پلتفرم تاثیر گذار باشند.

ارز اس ایکس پی4

 

قیمت ارز SXP

در زمان نوشتن این مقاله، قیمت ارز SXP برابر ۰.۲۱۰۱$ میباشد. ارزش کل بازار این ارز دیجیال در زمان نوشتن این مقاله برابر ۱۱۰,۳۱۱,۵۱۶$ بوده و ارزش بازار نسبت به توکن های در حال گردش برابر ۱۰۶,۶۲۸,۱۲۱$ میباشد. بالاترین قیمت در طول تاریخ این ارز دیجیتال (ATH) برابر با ۵.۸۶$ بوده و پایین ترین قسمت در طول تاریخ این ارز دیجیتال (ATL) برابر با ۰.۱۶۱$ میباشد. در صورت پیشبرد برنامه های مطرح شده برای پلتفرم Swipe و مساعد بودن شرایط کلی بازار ارزهای دیجیتال، قیمت ارز SXP صعودی پیش بینی میشود اما این پیش بینی توسط کارشناسان تیم ارزیدو به منزله سیگنال خرید یا فروش نمیباشد.

 

خرید ارز دیجیتال SXP

این ارز دیجیتال از طریق پلتفرم مخصوص به خودش یعنی Swipe نیز قابل خریداری میباشد و همچنین در صرافی های بسیاری از جمله Binance.com، Bithumb، KuCoin، Uniswap، Pancakeswap، Bittrex، Huobi، Gate.io، Probit Global، CoinEx، HitBTC و بسیاری از صرافی های دیگر قابل معامله و مبادله میباشد.

همواره پیشنهاد میشود قبل از ثبت نام و واریز وجه در هر صرافی نسبت به موضع آن در برابر کشور ایران و کاربران ایرانی اطلاع لازم را کسب کنید تا از هر گونه ضرر و از دست رفتن سرمایه جلوگیری شود.

 

جمع‌بندی

اکوسیستم Swipe شامل بسیاری از محصولات و خدمات مختلف است که همه ی خدمات به نوعی از ارز SXP استفاده میکنند و یا با آن در ارتباط هستند، همچنین پلتفرم Swipe با کارت نقدی Visa خود قصد دارد که ارز های دیجیتال را به صورت مفید تر برای عموم مردم ارائه کند و کاربرد بیشتری را برای آنها ارائه دهد. در بالا به بررسی کامل این ارز دیجیتال، کاربرد آن و موارد مربوط به این پلتفرم پرداختیم، امیدواریم با مقاله بالا، ابهامات و سوالاتی که در این زمینه برای شما ایجاد شده بود برطرف شده باشد.

۳/۵ - (۲ امتیاز)

علی کریمی

من عاشق تحقیق و کاوش در این دنیای بی پایان بودم و در مورد همه موضوعات تحقیق میکردم تا اینکه در سال 2019 با دنیای کریپتو آشنا شدم و به شدت به بلاکچین و دنیای ارز های دیجیتال علاقمند شدم. کریپتو هم عین انسان ها برام جذابه چون هر دو غیرقابل پیش بینی و بی انتها هستند، به همین دلیل به دنیای رمز ارزها به اندازه دنیای روانشناسی علاقمندم. باور من اینه زمانی که انسان ها قدرت کلمات رو درک کردند، متوجه شدند که گلوله ها به اندازه کلمات کشنده نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا